Agjencia Zhurnal.mk.

Maqedonia dhe Bullgaria me memorandum për bashkëpunim në arsim, shkencë, kulturë dhe turizëm

Shkup, 22 mars – Anëtarë të qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë sot do të nënshkruajnë programe dhe memorandume për bashkëpunim në sferën e arsimit dhe shkencës, turizmit, kulturës, rinisë dhe sportit, kumtoi pres qendra e Ministrisë bullgare për arsim dhe shkencë.

Siç njoftoi korrespodneti i MIA-s nga Sofja, nënshkrimi do të bëhet në rezidencën Bojana, ndërsa deklarata do të japin ministri i Arsimit dhe Shkencës të Bullgarisë, akademike Nikollaj Denkov dhe ministres së Kulturës së Maqeodnisë së Veriut, Bisera Kostadinovska-Stojçevska.

Related posts

Në prag të ushtrimit “Përgjigje e shpejtë 23”, në Kavadar prezantohen pajisjet ushtarake

Xh M

Anketë e IPIS: 6,6% Ali Ahmeti, 2,2% Bilall Kasami, 1,8% Arben Taravari, 1,3% Afrim Gashi, 1,1% Zijadin Sela

Redaksia

Përkatësia etnike edhe në certifikatat e lindjes

Xh M