Agjencia Zhurnal.mk.

Maqedoni: Shpenzimet kapitale në gusht janë 39.5 për qind

Shkup, 2 shtator – “Shpenzimet kapitale në gusht janë 39.5 për qind ose 8.5 pikë më shumë se në fund të korrikut të këtij viti”.

 

Këtë e tha ministri i Financave Fatmir Besimi në konferencën e sotme për shtyp, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai theksoi se është optimist për realizimin e këtyre shpenzimeve, por që zgjedhjet lokale mund ta ngadalësojnë dinamikën e tyre.

Besimi shtoi se ka kërkuar nga institucionet që t’i paguajnë të gjitha paratë për investimet kapitale të realizuara tashmë, me të cilat edhe do të shlyhen detyrimet e vjetra edhe do të përmirësohet realizimi.

Related posts

Qeveria miratoi 30 milionë denarë mbështetje buxhetore për mediat e shkruara

D V

Ali Ahmeti: 11 shtatori ndryshoi çdo gjë dhe bota më nuk është e njëjtë

D V

Editorial/ Jeta në Maqedoni me premtimet e partive si në Hollywood, e në realitet si në mesjetë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More