Agjencia Zhurnal.mk.

Maqedonci takohet me homologun kroat, bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, është takuar me homologun kroat Ivan Anusiq, në Pragë të Çekisë.

Maqedonci ka theksuar se Republika e Kroacisë është ndër partnerët me kontributin më të madh të ofruar në ndërtimin dhe zhvillimin e kapaciteteve të mbrojtjes së vendit tonë.

“Në kuadrin e pjesëmarrjes në ministerialin e iniciativës së Bashkëpunimit të Mbrojtjes së Evropës Qendrore dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor që po zhvillohet sot në Pragë, takova Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë, z. Ivan Anušič”, shkroi Maqedonci.

“E falënderova homologun tim kroat për gjithë mbështetjen e ofruar për Forcën e Sigurisë së Kosovës përgjatë viteve, duke theksuar se Republika e Kroacisë është ndër partnerët me kontributin më të madh të ofruar në ndërtimin dhe zhvillimin e kapaciteteve të mbrojtjes së vendit tonë”.

“U dakorduam për të thelluar edhe më tej bashkëpunimin e shkëlqyer që veçse ekziston ndërmjet dy shteteve.

Në kuadrin e pjesëmarrjes në ministerialin e iniciativës së Bashkëpunimit të Mbrojtjes së Evropës Qendrore dhe vendeve…

Posted by Ejup Maqedonci on Friday, December 8, 2023

Related posts

Gërvalla takohet me ministrin britanik për Evropë

Xh M

LDK themelon 21 departamente

Xh M

MPJ e konfirmon arrestimin e Kryeshefit të KRU Gjakova, Hasan Krasniqit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy