Agjencia Zhurnal.mk.

Manipuloi me dokumente dhe përfitoi tender me vlerë 47 mijë euro, arrestohet gjilanasi

Një person në Gjilan është arrestuar dje, pasi që i njëjti më 30 shtator kishte kryer veprën penale “Keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik”.

 

“Me 22.11.2021 nga njësiti i hetimeve pran Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pronar i një kompanie i cili duke manipuluar me dokumentacion ofertues me përmbajtje të rreme kishte përfunduar si operator ekonomik fitues në një tender me vlerë 47,058.03 euro”, thuhet në raport.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet.

Related posts

Padi penale për dy persona për ryshfet gjatë zgjedhjeve dhe votimit

Z H

U kap me kokainë, arrestohet oficeri i policisë në Tiranë

N E

Emri/ Arrestohet 20-vjeçari në Durrës, u kapë me amë zjarri me vete

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More