Agjencia Zhurnal.mk.

Manchester United tashmë është duke negociuar rinovimin e Garnacho

Manchester United dëshiron të blindojë yllin e skuadrës Alejandro Garnacho.

Dy javë më parë nisën negociatat mes ‘Djajve të Kuq’ dhe Alejandro Garnacho për të rinovuar kontratën, pasi i skadon verën e ardhshme.

 

Sipas ‘Diario AS’, Garnacho dhe drejtuesit e United janë afër të arrijnë marrëveshje, por lojtari kërkon më shumë minuta.

Në dy ndeshjet e fundit të Europa Ligës, Erik Ten Hag zgjodhi të luajë më të dhe ai është përgjigjur mrekullisht.

Aq sa, në ndeshjen kundër Real Sociedad, ai debutoi si golashënues me fanellën e United me një gol që u dha fitoren ‘Djajve’, pas një partneriteti të mirë me idhullin e tij, Cristiano Ronaldo.

Related posts

Ashley Cole: Ibrahimovic ka dy personalitete të ndryshme, dallon para mediave dhe miqve

D V

Liverpooli e nis në sulm ndaj Milanit – shënon Alexander-Arnold, ndërsa Salah huq penalltinë

D V

Pesë rastet kur lojtarët e Milanit fyen Interin në festën e tyre për Scudetto

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More