Agjencia Zhurnal.mk.

Man Utd mban kontakte me sulmuesin Dembele

Klubi anglez, Manchester Unitedi po mban kontakte me agjentët e sulmuesit të Barcelonës, Ousmane Dembele.

 

Sipas mediumit katalunas El Nacional, Unitedi ka prekur bazën me përfaqësuesit e Dembeles ditëve të fundit.

Unitedi tashmë ka filluar të ketë biseda me përfaqësuesit e tij përpara se të nënshkruajë me të vitin e ardhshëm.

Megjithëse Unitedi janë të pajisur mirë, pretendohet se interesi i klubit për Dembele është “i fortë”.

Kontrata e sulmuesit francez skadon në qershor dhe ai ishte në bisedime me Unitedi edhe para se të lëndohej dhe të mungoj në Euro 2020.

Edhe Barcelona është duke punuar në rinovimin e kontratës së francezit, pasi ka paguar mbi 100 milionë euro te Borussia Dortmundi. 

Related posts

Vjen lajmi i madh nga Brazili, finalja e Copa America luhet me tifozë

D V

Gjyqtari anglez bëhet viral në rrjetet sociale – detyrohet ta tërheq kartonin e kuq të Garmash pasi e kuptoi se ishte vetëm i pari i verdhë

D V

E la Ronaldon në bankën rezervë, Allegri zbulon pse e mori këtë vendim

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More