Agjencia Zhurnal.mk.

Man United identifikon zëvendësuesin e Cristiano Ronaldos

Manchester United do të tentojnë të gjejnë një zëvendësues për Cristiano Ronaldo.
Ronaldo dhe United kanë ndarë dje rrugët edhe zyrtarisht. Tani, ‘Djajtë e Kuq’ kanë nxjerr listën me dëshirat për sulmin.

 

Sipas Rudy Galetti, Manchester United do të bëjnë lëvizje qysh në janar, me Erik ten Hag që thuhet se insiston në shërbimet e Marcus Thuram.

Kontrata e Thuram me skuadrën e Borussia Monchengladbach skadon në verën e vitit 2023 dhe klubi gjerman po shqyrtojnë opsionet për të marrë pak para nga kartoni i tij gjatë janarit, për të mos e humbur falas verën tjetër.

United në anën tjetër duan të shfrytëzojnë paratë e kursyera nga shkëputja e marrëveshjes me CR7.

Thuram aktualisht është i grumbulluar me kombëtaren e Francës. United mund t’i nisin negociatat me të qysh pas fundit të Kampionatit Botëror 2022.

Related posts

U lëndua në Ligën e Kampionëve, Chelsea shpreson që Lukaku të mungojë vetëm dy ose tre javë

D V

Neymar i del në mbrojtje Paquetas pasi bashkëkombësi i tij u ndëshkua për një driblim: Është e papranueshme

D V

Lautaro: Sot jam lojtar i Interit

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More