Agjencia Zhurnal.mk.

Man City në garë me Arsenal për Mykhaylo Mudryk

Mykhaylo Mudryk është një nga lojtarët që po merr vëmendje të madhe.

Ylli në rritje i Shakhtar Donetsk, Mudryk po tërheq vëmendjen e shumë skuadrave evropiane, përfshirë Manchester Cityt.

Sipas raportimeve të fundit, për 21-vjeçarin ukrainas do të garojnë edhe kampionët e Premier League, anash skuadrës së Arsenal.

Duke folur për ‘Calciomercato’, drejtori sportiv i Shakhtar, Carlo Nicolini ka konfirmuar interesimin e dy gjigantëve të Premier League, Arsenal dhe Manchester City.

I njëjti nuk ka përjashtuar mundësinë që për Mudryk të pyesin edhe skuadra të tjera ditëve të ardhshme.

Mykhaylo Mudryk ka shënuar 7 gola dhe ka dhënë 7 asistime në 12 ndeshje këtë sezon.

Related posts

Pesë xhudistë e përfaqësojnë Kosovën në Evropianin e Xhudos në Zagreb, ndër ta edhe Akil Gjakova

D V

Legjenda e Athletic Bilbaos, Iker Muniain do të largohet nga klubi pas 15 vitesh

D V

Gjiganti anglez hap negociatat me Feyenoordin për trajnerin Arne Slot

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky