Agjencia Zhurnal.mk.

“Mali i Zi në udhëkryq”, presidenti Milatoviç: Jam për formimin e një qeverie me bazë të gjerë

Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviç deklaroi se vendi është në udhëkryq, nëse do të bëhet një shtet ligjor, teksa ende nuk është formua qeveria e re.

Milatoviç shtoi se qytetarët kanë nevojë për një shtet ligjor, por se nuk është i sigurt se për këtë mund të ndihmojnë ata që e bënë Malin e Zi shtet pa ligj.

“Unë do të doja që Mali i Zi të ketë një qeveri stabile sa më shpejt që të jetë e mundur, për të gjetur një zgjidhje kur është në pyetje gjyqësori. Mendoj se kjo është një nevojë urgjente e Malit të Zi. Mendoj se Mali i Zi është në udhëkryq, a do të bëhet shtet plotësisht ligjor, sepse për ta rrumbullakosur anëtarësimin në BE duhet të hyjmë atje si shtet normal juridik”, tha presidenti i Malit të Zi.

Related posts

Biden nënshkruan paketën e ndihmës për Ukrainën dhe Izraelin

Xh M

Dramë në Londër, kuajt e arratisur rrëzojnë kalorësit dhe shkaktojnë kaos – lëndohen 4 persona

Xh M

OKB: Situata në Haiti është katastrofike, po vijon të përkeqësohet

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky