Agjencia Zhurnal.mk.

Makina përplaset me pemën, humbin jetën 5 adoleshentë në Australi

Pesë adoleshentë kanë humbur jetën në një aksident automobilistik në në qytetin Buxton të Uellsit të Ri Jugor.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se automjeti në të cilën udhëtonin adoleshentët doli nga rruga dhe u përplas me një pemë.

Për pasojë mbetën të vdekur tre vajza dhe dy djem përkatësisht të moshës 14 deri në 16 vjeç.

Aksidentit fatal ka mundur t’i mbijetojë vetëm një 18-vjeçar.

Të gjithë adoleshentët që humbën jetën ishin nxënës të shkollës së mesme Picton.

Related posts

Zvicra refuzon ta ndihmojë Ukrainë me 5 miliardë franga

Xh M

Kina si vendi më i madh në zhvillim në botë bazohet në faktet dhe ligjin ndërkombëtar.

Xh M

Trump paditet lidhur me rastin e dokumenteve të klasifikuara

Xh M