Agjencia Zhurnal.mk.

Majlinda Kelmendi nesër mbron kurorën e saj prej kampione e botës

Majlinda Kelemendi do e përfaqësoj Kosovën nesër (e diel) në Lojërat Olimpike që po mbahen në Tokio.

Xhudistja jonë do të garojnë në kategorinë -52 kilogramë, derisa do të tentojë të përs

Kelmendi fillon në rrugëtimin e saj në ora 4:00 pas mesnate sipas kohës tonë lokale, derisa do të shpresojë të nxjerr më të mirën nga vetja.

Majlinda është kampione në fuqi dhe do të tentojë që të mbrojë kurorën e saj edhe për katër vite të tjera.

Kujtojmë se Distria Krasniqi i solli sot Kosovës medaljen e parë të artë, ndërsa ne shpresojmë që suksese të tilla ën këto lojëra mos të ndalen për garuesit tanë.

Related posts

​Koke: Jam krenar me skuadrën time, ata vetëm hidheshin në tokë

Xh M

Reali merr pikët ndaj Mallorcas për të rritur diferencën me rivalët për titull

D V

70 milionë euro për vetëm tre ndeshje, rikthehet sulmuesi: Ishte frustruese, tani jam i lumtur!

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More