Agjencia Zhurnal.mk.

Lushaku: Kurti dhe ministrat nuk e thanë asnjë fjalë për Ditën e Kushtetutës

Anëtarja e LDK-së, Jehona Lushaku-Sadriu, përmes një statusi në ‘Facebook’, ka thënë se nuk do ta mendonte se Qeveria e shtetit tonë nuk do ta shënonte Ditën e Kushtetutës së Kosovës.

Sipas saj Qeveria nuk e konsideron të rëndësishme ditën e Kushtetutes.

Kush do ta mendonte, që do të vijë dita që Qeveria e shtetit tonë nuk do ta shënonte Ditën e Kushtetutës së Kosovës?! Asnjë fjalë urimi Kryeministri Kurti; asnjë fjalë asnjëri nga ministrtat. Qeveria nuk e konsideron të rëndësishme Ditën e Aktit më të lartë shtetëror në bazë të të cilit rregullohet shteti ynë’’, ka shkruar ajo.

Postimi i plotë:

Kush do ta mendonte, që do të vijë dita që Qeveria e shtetit tonë nuk do ta shënonte Ditën e Kushtetutës së Kosovës?! Asnjë fjalë urimi Kryeministri Kurti; asnjë fjalë asnjëri nga ministrtat. Qeveria nuk e konsideron të rëndësishme Ditën e Aktit më të lartë shtetëror në bazë të të cilit rregullohet shteti ynë.

Kryeministri Kurti dhe asnjë nga ministrat nuk e ka thënë asnjë fjalë urimi sot, ngase ata janë të vetëdijshëm që e kanë SHKELUR në mënyrë flagrante këtë akt. 

Related posts

Çitaku: Fadil Vata pati guxim ta ëndërroj lirinë dhe e pati forcën e mendjes që të punojë deri në vetëmohim për të

D V

Opozita lëshon seancën për shkak të qasjes së mazhorancës karshi raportit të DASh-it

D V

Fillon takimi trepalësh në Bruksel për dinarin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky