Agjencia Zhurnal.mk.

Lulzim Basha shfaqet pas protestës, Yuri Kim nuk “i ndahet” SPAK

Pas tensioneve me qeverinë britanike, sot e gjithë politika shqiptare është shfaqur kompakte në nderimin e ushtarëve britanikë të rënë në Shqipëri, gjatë Luftës së Dytë Botërore.

 

Ka rënë në sy edhe pjesëmarrja e Lulzim Bashës, daljet e të cilit në publik janë të rralla.

Ndërkaq ambasadorja e SHBA, Yuri Kim nuk i është ndarë krerëve të drejtësisë së re, drejtuesit të Spak dhe Prokurorit të Përgjithshëm.

Gjatë ceremonisë ra në sy dhe shtrëngimi i duarve mes Pandeli Majkos dhe Belind Këllicit.

Related posts

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, ndizen qirinj para Ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë

D V

Patentat shqiptare do njihen në Arabinë Saudite

Xh M

PD propozon 8 emra për presidentin e ri të Shqipërisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More