Agjencia Zhurnal.mk.

Lulzim Basha: Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes një fillim i mbarë

“Një fillim të mbarë” e cilësoi kryedemokrati Lulzim Basha arrestimin e kryetarit të Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe dhe bashkëpunëtorëve të tij.

 

Përmes një postimi në “Twitter”, lideri demokrat solli në kujtesë denoncimet e bëra nga PD.

“Arrestimi i Fatos Tushës pas denoncimeve shumëvjeçare nga PD të bashkëpunimit të tij korruptiv me krimin e organizuar, mund të jetë një fillim i mbarë. Por kjo do të varet nga aftësia, kuarajo dhe pavarësia e drejtësisë për të goditur lidhjet e pushtetit me krimin, lidhjet e Hakmarrjes për Drejtësi me Tushën, Braçen dhe vetë Ramën, dhe përfitimet e tyre të ndërsjellta në vite të gjata bashkëpunimi.”

Tushe u arrestua nga Policiapasi SPAK lëshoi urdhër-arreste për të dhe 10 persona të tjerë, nën akuzat e “Shpërdorimit të detyrës”, “Korrupsionit” dhe “Falsifikimit të dokumenteve”./vizionplus

Related posts

Rama publikon pamje piktoreske të aksit Dardhë-Arrëz-Nikolicë: I shërben banorëve dhe zgjimit turistik në të katër stinët e vitit

N E

Shpëton pallati i Kadaresë nga kthetrat e drejtësisë së vjetër, gjykata i hap rruge perfundimit te projektit te Bashkisë së Tiranës

D V

Pas Dubait dhe Omonias edhe Zagrebi vishet “Kuq e Zi”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More