Agjencia Zhurnal.mk.

Lukarevska takon ambasadorin shqiptar, Reka

Shkup, 15 Shtator – Zëvendës kryetarja e LSDM dhe drejtoresha gjenerale e DAP, Sanja Lukarevska sot ka vizituar ambasadën shqiptare dhe ka takuar ambasadorin Fatos Reka.

Sot isha për një vizitë pune në ambasadën e Republikës së Shqipërisë. Në takimin e punës me Shkëlqesinë e Tij, ambasadorin Fatos Reka, diskutuam për bashkëpunimin e suksesshëm me administratën tatimore shqiptare dhe Ministrinë e Financave si dhe për përfitimet e Memorandumit trepalësh të Bashkëpunimit që u lidh në kuadër të Ballkanit të Hapur. Ne ramë dakord që si vende që tashmë i kemi hapur negociatat me BE-në, mbështetja dhe bashkëpunimi reciprok për forcimin e rajonit, veçanërisht në fushën e taksave, është jashtëzakonisht i rëndësishëm.

https://www.facebook.com/photo?fbid=608915620887136&set=pcb.608915867553778

Related posts

Analizë/A janë mbushur me mend terroristët, apo do të provojnë sulme të reja në Kosovë?

I Z

Mbikëqyrje e jashtëzakonshme në INK Idriozvë pas pretendimeve të personave të dënuar Toni Denkovski dhe Janko Janevski për kanosje, reket dhe ryshfet

D V

AlternAtivA-Lëvizja BESA-Lëvizja Demokratike: Kosova sa më shpejtë të bëhet anëtare e NATO

D V
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!