Agjencia Zhurnal.mk.

Luajti me dorë jashtë zonës së rreptësisë, ky është dënimi për Enea Koliçin

Komisioni disiplinor i shkallës së parë  në mbledhjen e mbajtur me datë 25.02.2022 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së 21-të të BKT Superligës, xhiros së 15-të të VIVA FRESH Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi B, edicioni 2021-2022.

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve dhe incizimeve televizive mori këto, u vendos që portieri i Gjilanit, Enea Koliqi të dënohet me dy ndeshjes mos lojë sipas radhës organizuar nga FFK, shkruan Gazeta Olle.

Koliqi kishte luajtur me dorë jashtë zonës së tij në ndeshjen ndaj Dukagjinit, për çka edhe u ndëshkua direkt me karton të kuq.

Ndeshja u mbyll me fitoren e gjilanasve, me rezultat 2-1. Të gjitha golat u shënuan nga pika e bardhë.

Vendimi i plotë nga Komisioni Disiplinor: 

Lojtari i SC”Gjilani” Enea Koliqi me nr ID.020199M86. Lojë me dorë jashtë zonës së rreptësisë, duke i mohuar kundërshtarit mundësinë e shënimit të golit, për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Gjilani-Dukagjini. Bazuar në nenin 39 paragrafi 3 I Rregullores disiplinore; Dënohet me 2 (dy) ndeshje mos lojë sipas radhës organizuar nga FFK.

/Gazeta Olle/

Related posts

ESM publikoi kompanitë që kanë marrë energji elektrike të subvencionuar

Xh M

Çka po ndodh me Besart Berishën, erdhi me shumë bujë por nuk po shihet askund!

Redaksia

Joveski: Prokuroria ka lëndë për një funksionar në qeveri dhe për një sekretar shtetëror

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More