Agjencia Zhurnal.mk.

LSDM: VMRO me Siljanovskën ofrojnë kthim në izolim, larg BE-së

Shkup, 3 mars – LSDM ka shpallur se në zgjedhjet e ardhshme, të cilat do të mbahen më 24 prill, qytetarët kanë mundësinë të zgjedhin drejtimin e vendit, duke e paraqitur kontrastin midis rrugës së integrimit në Bashkimin Evropian të udhëhequr nga LSDM dhe rrugës së propozuar nga opozita, e cila është e përqendruar në izolim dhe kthimin në një kohë të errët të nacionalizmit dhe polarizimit.

“Njëra është rruga e integrimit në BE, e udhëhequr nga LSDM-ja, dhe rruga tjetër e propozuar nga opozita është krejtësisht e kundërt, është izolimi, amullia, kthimi në një kohë të errët të nacionalizmit dhe polarizimit. VMRO-DPMNE me Siljanovskën, ofron vetëm kthim, në izolim, të ngecur për 11 vite pa asnjë përparim, larg BE-së”, thuhet nga LSDM.

LSDM bën thirrje për mbështetjen e qytetarëve në zgjedhjet e ardhshme, duke theksuar se zgjedhja është e qartë: përpara rrugës evropiane të progresit me LSDM-në ose prapa në izolim me VMRO-në. Ata besojnë se qytetarët do të përkrahin kandidatin e tyre dhe koalicionin për të vazhduar rrugën drejt integritetit evropian dhe përparimit të vendit.

Related posts

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

Redaksia

Kovaçevski: Gabuam me disa parti shqiptare

Redaksia

Toshkovski garanton proces të rregullt zgjedhor

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky