Agjencia Zhurnal.mk.

LSDM: VMRO-DPMNE punon në prishjen e marrdhënieve me Bullgarinë

Shkup, 7 shkurt – VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski janë rob të Dimitar Apasievit dhe Levicës. Ata qëndrojnë në anën e kundërt të interesave nacionale dhe shtetërore. Kështu thuhet sot në komunikatën e partisë maqedonase në pushtet, LSDM, informon Zhurnal.

Sipas tyre, pohimet e VMRO-së për marrdhënie të prishura me Bullgarinë janë thjeshtë politika për krijimin e tensioneve dhe konflikteve.

“Përkundër kësaj, Qeveria e udhëhequr nga LSDM po ndërton marrdhënie të mira me shtetet fqinje, por edhe me gjithë botën demokratike, me qëllim integrimin e përshpejtuar në BE.

VMRO-DPMNE qartë po e tregon qëllimin e saj, pengesë në rrugën europiane, prishje të marrdhënieve me Bullgarinë fqinje”, thuhet mes tjerash në kumtesë.

Sipas LSDM-së, VMRO-DPMNE dhe Mickoski prësëri duan ta kthejnë shtetin prapa në përçarje dhe izolim, e hidhëruar me fqinjët, siç bënë për 11 vite me radhë por siç shtojnë, kjo nuk do të ndodhë./Zhurnal.mk

Related posts

Çmimi i naftës shtrenjtohet, ndërsa benzina lirohet

I.A

Shtëpia e Evropës në Strumicë e shënon ditëlindjen e parë

Z.H

VMRO-DPMNE nuk heqë dorë nga zgjedhjet e parakohshme, i planifikojnë në maj 2023

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More