Agjencia Zhurnal.mk.

LSDM sot bëhet me lider të ri, në garë Remenski, Kovaçevski e Despotovski

Shkup, 12 dhjetor – LSDM sot organizon zgjedhje të parakohshme brendapartiake në të cilat, të gjithë anëtarët që kanë kartelë elektronike do të zgjedhin liderin e partisë.

 

Në këto zgjedhje garojnë tre kandidatë, kurse anëtarët do të votojnë në 194 vendvotime në gjithë shtetin.

Kandidat për lider të LSDM-së janë Frosina Remenski, Jovan Despotovski dhe Dimitar Kovaçevski.

Zgjedhjet vijnë pasi lideri aktual, Zoran Zaev dha dorëheqje për shkak të rezultatit të dobët në zgjedhje lokale dhe humbjen e LSDM-së në kryeqytet. Zaev kishte premtuar qysh në fushatë zgjedhore, se nëse nuk fiton Shkupin, do të jep dorëheqje.

Related posts

Analizë/ Partitë të përvjelin mëngët, askush në asnjë njësi zgjedhore nuk është favorit

N E

Mariçiq për takimin e Figelit me Kamçevin: Shumë zhurmë për asgjë

D V

Fillon modernizimi i infrastrukturës nëntokësore në rrugën “Strumiçka” në Çair

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More