Agjencia Zhurnal.mk.

LSDM: Korridori 8 pjesë e rrjetit trans-evropian

Shkup, 16 maj – Përmes një njoftimi të LSDM-së thuhet se Korridori 8 po vendoset në hartën e korridoreve të Ballkanit Perëndimor dhe BE-së, në kuadër të zgjerimit të rrjeteve trans-evropiane të transportit të Bashkimit Evropian.

“Ndërtimi i Korridorit 8, si dhe i Korridorit 10D, me fonde buxhetore, përveç lidhjeve më të mira brenda dhe jashtë, sjell me vete edhe përfitime ekonomike, nëpërmjet rritjes vjetore prej dy për qind të BPV-së, 8.000 vende të reja të punës dhe minimum 600 milionë euro për kompanitë e vendit”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Ata shtojnë se për të pasur ndërtim më të shpejtë dhe më të lira janë propozuar edhe 5 ligje që miratohen me flamur evropian.

Akuzat e OBRM-PDUKM-së, LSDM i quan gënjeshtra dhe partia e Mickoskit, sipas tyre, janë kundër kompanisë amerikane dhe kundër projektit më të madh infrastrukturor.

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

Azir Aliu: Në numra të deputetëve ne jemi barazi! 13 të VLEN, 15 të BDI-së (VIDEO)

Redaksia

Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky