Agjencia Zhurnal.mk.

LSDM-ja shpalli zgjedhjet e brendshme partiake, ja kur do të mbahen

Shkup, 26 nëntor – Lidhja Social Demokrate në mbledhjen e sotme ka shpallur zgjedhjet e brendshme partiake.

 

Sipas zëdhënëses së partisë Bogdanka Kuzevska, procedura për zgjedhje fillon që nesër dhe në këto zgjedhje kanë të drejtë të kandidohen të gjithë anëtarët e partisë të cilët i plotësojnë kushtet sipas statutit.

Zgjedhjet do të mbahen më 12 dhjetor. Ndërkohë përveç për kryetarit në këto zgjedhje brenda-partiake do të zgjedhen edhe organet tjera të partisë.

Related posts

Finalizohet “Open Ballkan”, zyrtarizohet marrëveshja Rama-Vuçiç-Zaev

Redaksia

Civil: Fillim i qetë i votimit në vendvotime

D V

Azem Sadiku nga PDSH do të garojë për herë të katërt për kryetar të Studeniçanit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More