Agjencia Zhurnal.mk.

LSDM-Arsovskës: Shkupit i mungon gjelbërimi për shkak se e atë e shkatrroi OBRM-PDUKM

LSDM nëpërmjet një konference për shtyp reagoi ndaj deklaratës së Arsovskës duke thënë se Shkupit i mungon gjelbërimi për shkak se OBRM-PDUKM në mënyrë sistematike shkatërroi gjelbërimin në Shkup dhe Vodno.

 

Po, Shkupit i mungon gjelbërimi në bulevardin Klimenti i Ohrit, bulevard të cilin Trajanovski dhe Gruevski e shkatërruan, ndërsa Shilegov premtoi se do ta kthejmë. Shkupit i mungojnë parqe dhe gjelbërim edhe në Qendër, është prishur gjelbërimi për shkak të projektit Shkupi 2014”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë se gjelbërim në VOdno dhe gati në të gjitha lokacionet në Shkup.

Më kot flet kandidatja e OBRM-PDUKM-së Arsovska. Shkupjanët janë dëshmitarë si dhe në cilët vende kishte deponi të egra, parkingje të egra”, thonë nga LSDM.

Related posts

Bekim Pocesta: Votoni me dinjitet, mos bini pre e shantazheve

D V

Mickoski i shkon Selës në Strugë, mbështetje për të gjithë kandidatët e ASH-AAA

D V

Arifi: Agjenda e gjelbër vazhdimësia e të mirës dhe forcës për punë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More