Agjencia Zhurnal.mk.

Lotus Emira arrin në rrugët e Nju Jorkut si pjesë e turneut në SHBA

Lotus Emira sapo ka mbërritur në Shtetet e Bashkuara si pjesë e turneut të saj zyrtar e lansimit në të gjithë vendin.

 

Sipas mediave të huaja, ndalesa e parë e makinës sportive britanike ishte në lagjen Williamsburg të Nju Jorkut dhe para fundit të vitit, ajo do të vizitojë 13 qytete të tjera, duke përfshirë Las Vegas dhe Los Angeles.

Ajo gjithashtu do të udhëtojë nëpër Florida, Teksas, Gjeorgji, Illinois dhe Indiana përpara se të kthehet në qytetin e Nju Jorkut në dhjetor.

Lotus ka konfirmuar se varianti i parë i Emiras që vjen në Shtetet e Bashkuara do të jetë modeli V6 First Edition.

Prodhimi do të nisë në tremujorin e tretë të vitit të ardhshëm me çmimin lokal që do të fillojë nga 93,900 dollarë.

Fuqia e makinës është një motor V6 3.5 litërsh me supermbushje, me 400 kuaj fuqi dhe 430 Nm.

Blerësit jashtë shtetit kanë gjithashtu opsionin e blerjes së Emira-s me një 2.0-litër turbocharged me burim AMG me katër cilindra, por ky motor nuk do të vijë në Shtetet e Bashkuara deri në vitin 2023.

I kombinuar si standard me 3.5-litër V6 është një manual me gjashtë shpejtësi, ndërsa një automatik me gjashtë shpejtësi është i disponueshëm për 2,150 dollarë shtesë. 

Related posts

BENFIKO ofron të gjitha pjesët për automjetin tuaj!

Lea Muslija

Dalin në shitje 13 automjetet e përdorura gjatë xhirimeve të “Mad Max: Fury Road”

D V

Kjo makinë “luksoze” është prej vitesh në një parking në Angli – askush nuk e di se kush e zotëron, apo pse e lanë atje

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More