Agjencia Zhurnal.mk.

Londra është qyteti i parë në Evropë që ndez dritat e Krishtlindjeve

Fillimi i nëntorit është shenja jozyrtare për nxjerrjen e dekoratave të Krishtlindjeve dhe kalendarëve të ardhjes. Flitet shumë për filmat e Krishtlindjeve dhe kanë nisur ofertat për udhëtime në panairet më të bukura të Advent në Evropë.

 

Ndërsa shumica e qyteteve presin deri në fund të nëntorit ose në fillim të dhjetorit për të vendosur dekorime dhe drita për Krishtlindje, Londra tashmë ka zbukuruar rrugët e saj.

Pak javë më parë ata nisën përgatitjet për Advent dhe më 2 nëntor u bë ndezja zyrtare e llambave në Oxford Street, një nga rrugët turistike më të vizituara në qytet. Përralla e Krishtlindjeve në Londër duket e mrekullueshme.

Së shpejti do të ndizen dritat edhe në pjesë të tjera të Londrës.

Më 8 nëntor, Carnaby dhe Covent Garden do të shkëlqejnë, më 9 nëntor, Regent Street dhe St. James, dhe më pas të gjitha zonat e tjera, rrugët dhe sheshet.

Related posts

Rrëzohet avioni ushtarak në Mali, vdes piloti rus

Xh M

Pesëmbëdhjetë të vdekur nga zjarri në lokalin në Rusi

Xh M

Tri shtete nuk janë të ftuara në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth II

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More