Agjencia Zhurnal.mk.

Lojtarët e Premier League nuk gjunjëzohen më para ndeshjeve, përveç në xhiro specifike

Gjunjëzimi si shenjë për barazi sociale nuk do të bëhet më si procedurë para ndeshjeve të Premier League.

Ishte rasti i George Floyd ai që nxiti një lëvizje të madhe si ‘BLM’ e më pas u përhap edhe nëpër të gjitha sportet.

Sportistë të shumtë gjunjëzoheshin para evenimenteve garuese, për të simbolizuar drejtësi për të gjithë.

Por raportimet e fundit bëjnë të ditur se në sezonin e ri të Premier League ky ritual do të hiqet.

Do të jenë xhiro të caktuara tash e tutje në të cilat lojtarët do të gjunjëzohen para vërshëllimës së parë.

Related posts

Thyhet rekordi, vjen debutimi më i ri në historinë e futbollit profesionist me vetëm 13 vjet

D V

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

D V

Pepe nuk ndryshon kurrë, tani një postim në rrjetet sociale rrezikon që të marrë një dënim shembullor

D V