Agjencia Zhurnal.mk.

Llapi reagon pas fitorës në Malishevë: Situatat e vështira në fillim janë gjithnjë motiv për rikthim të fuqishëm në vazhdim

Llapi ka marrë edhe një fitore të rëndësishme në javën e 13-të kampionale.

Klubi nga Podujeva në transfertë ka mposhtur Malishevën me rezultat 1:0. Ekipi llapjan ka një ecuri pozitive në gjashtë ndeshjet e fundit, derisa ka fituar pesë dhe një ka humbur.

Por blutë kanë edhe një ecuri pozitive në këtë edicion, teksa kanë marrë katër fitore radhazi si mysafir.

Llapi me anë të një njoftimi ka shfaqur disa statistika pas fitores së sotme, por edhe kanë theksuar se situata e vështirë në fillim, ka qenë motiv për kthim të fuqishëm.

Njoftimi i plotë:

Situatat e vështira në fillim janë gjithnjë motiv për rikthim të fuqishëm në vazhdim.

– Fitorja e sotme është fitorja e katërt radhazi si mysafir pas fitoreve ndaj Prishtinës, Ulpianës e Feronikelit;

– Ndeshja e tretë radhazi si mysafir që mbajmë portën e pa prekur;

– Autogoli i sotëm i vendasve e goli i fitores për ne ishte goli i 11-të i fitores së katërt rresht si mysafir

Vazhdojmë kështu djema!

Pas 13-të xhirove, Llapi zë vendin e pestë me 18-të pikë, derisa Malisheva ka hyrë në zonën e kuqe, teksa gjendet në vendin tetë me 12-të pikë.

Related posts

“Dizajni i fanellës së zezë është shumë i popullarizuar” – Ballkani tallet me Kushtrim Gashin

Redaksia

Banka Botërore: Banka Popullore në mënyrë aktive e avancon kornizën rregullative për sistem efikas dhe të sigurt

Z.H

ZYRTARE: Arbëria blindon mbrojtjen me dy futbollistë të dëshmuar

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More