Agjencia Zhurnal.mk.

Llapi fitues i Superkupës Kosovë-Diasporë

Skuadra e Batatinës ka shënuar fitore me rezultat 2-0, kësisoj duke u shpallur fituese e këtij trofeu, shkruan Gazeta Olle.

Me nga dy gola në të dyja pjesët, Llapi arriti të siguronte fitoren.

Golin e parë për bardhekaltrit e realizoi Drilon Fazliu në minutën e tetë të ndeshjes, pas asistimit të Benjamin Eminit.

Goli i dytë erdhi në minutat shtesë, kur Benjamini Emini realizoi nga pika e bardhë në minutën e 94-të.

Kjo ndeshje është organizuar nga Federata e Futbollit të Kosovës, Llapi është fitues i Kupës së Kosovës në futboll, ndërsa Kosova Dusseldorf është fitues i Kupës së Diasporës.

/Gazeta Olle/

Related posts

Dita e parafundit e debatit parlamentar për Propozim- buxhetin për vitin 2022

Z.H

Moti sot me vranësira dhe me shi

Z.H

Superkupa e Kosovës: Formacionet e mundshme, Prishtina – Llapi

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More