Agjencia Zhurnal.mk.

Liverpooli nuk heq dorë nga Dembele

Liverpooli është duke insistuar në transferimin e Ousmane Dembeles nga Barcelona.

The Reds po planifikojnë që të transferojnë anësori francez qysh në afatin e janarit, por një operacion i tillë do të jetë i vështirë.

Dembele po vazhdon të vuajë nga lëndimet, por Barcelona beson se ai mund të bëhet një lojtar kyç kur luan rregullisht.

Por, sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, Liverpooli mund të pres deri në verën e vitit të ardhshëm dhe ta marrë francezin si lojtar të lirë.

Kontrata e tij skadon pikërisht në qershor të vitit të ardhshëm, dhe lojtari ende nuk ka filluar bisedimet për kontratën e re.

Sulmuesi po pëlqehet shumë nga Jurgen Klopp, pasi driblimet dhe shpejtësia që ka mund ta ndihmojnë shumë skuadrën.

Related posts

Liverpooli shënon gjashtë herë ndaj Leeds, afrohet në tri pikë ndaj Man Cityt

D V

Sulmuesi 13-vjeçar i Milanit ka rekord joreal prej 483 golash në 87 ndeshje

D V

Formacionet zyrtare: Reali synon të forcojë kreun në sfidën ndaj Bilbaos

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More