Agjencia Zhurnal.mk.

Liverpooli e nis në sulm ndaj Milanit – shënon Alexander-Arnold, ndërsa Salah huq penalltinë

Liverpooli ka arritur të shënojë që në rastin e parë serioz ndaj Milanit, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

 

Anglezët e kanë nisur shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar disa herë.

Në minutën e 9-të, Trent Alexander-Arnold u fut në zonë gjuan, ndërsa nga topi i devijuar pëson Mike Maignan (1-0).

Vetëm pak minuta më pas Ismael Bennacer luan me dorë në zonë, ku gjyqtari akordoi penallti.

Nga pika e bardhë gjuan Salah, por Maignan mbron goditjen e tij, dhe të një sulmuesi tjetër të Liverpoolit pastaj.

Deri më tani Liverpooli po luan shumë mirë, ndërsa Milani ende nuk po arrin të tregojë vetën. 

Related posts

Cristiano Ronaldo përballë Ronaldos Nazarios: Çafër ndodhi në takimin e vetëm mes tyre?

D V

Challandes: Fitore e merituar dhe shumë e rëndësishme

D V

Edy Reja pritet t’i bëjë disa ndryshime ndaj San Mairnos: Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More