Agjencia Zhurnal.mk.

‘Lista e zezë’, shqiptarëve ju ndalohet hyrja në territorin e Rusisë

Qytetarët me nënshtetësi shqiptarë, iu është ndaluar të hyjnë në shtetin e Rusisë.

 

Kështu ka bërë të ditur “Reuters”, ku kanë publikuar listën e shteteve “jomiqësore” për Rusinë.

Në këtë listë bënë pjesë disa vende të BE-së dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërsa Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka theksuar se është duke u hartuar një dekret presidencial për këtë qëllim.

Sipas Lavror, ndalimi nuk do të jetë kategorik, pasi dekreti do të përcaktojë kufizime për të hyrë në Rusi pa shpjeguar qëllimin e vizitës.

Related posts

Basha “merr garanci nga SHBA” për vetingun e politikanëve

D V

Rënia e prodhimit të energjisë vë nën presion financat e Shqipërisë

D V

Zjarri në Malin e Çikës rrezikon Parkun Kombëtar të Llogorasë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More