Agjencia Zhurnal.mk.

Lista e ilaçeve të lejuara në shtatzëni për shqetësime të ndryshme

Mos vallë duhet të ndërprisni përdorimin e tyre?

 

Shtatzënia nuk u bën dot ballë sëmundjeve të zakonshme. Ju mund të ftoheni, të keni dhimbje koke, alergji apo dhimbje kyçesh.

Në shumë raste, përdorimi i një qetësuesi mund t’ju bëjë punë, por nuk besojmë se doni të pini ndonjë gjë që mund ta dëmtojë fetusin.

Atëherë, cila është zgjidhja? Nuk mund të përdorni asnjë ilaç, kur jeni shtatzënë? Ka barna, përdorimi i të cilëve është i sigurt?

Çfarë ndodh nëse jeni duke marrë barna për të mjekuar një sëmundje? Mos vallë duhet të ndërprisni përdorimin e tyre?

Më poshtë, do të gjeni një listë të barnave të zakonshme që mund të merren pa recetë dhe që në përgjithësi, konsiderohen të sigurta për t’u përdorur.

Related posts

Nëse jeni ftohur nga ulja e temperaturave, këto 4 lloje çaji do ju ndihmojnë menjëherë

D V

Çiftet e martuara shfaqin të njëjtat probleme shëndetësore – Studimi i fundit zbulon arsyen pse

D V

Shenjat që tregojnë se kemi konsumuar shumë vitaminë C

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More