Agjencia Zhurnal.mk.

Lirimi i Mijallkovit, Nuhiu kërkon sqarime

Shkup, 22 dhjetor – Edhe zëvendësministri i drejtësisë, Agim Nuhiu, thotë se gjykata duhet ta arsyetojë para opinionit vendimin që ka marrë për lirimin nga paraburgimi i Mijallkovit.

 

“Gjykata e Apelit le ta arsyetojë para opinionit vendimin për ndryshimin e masës për siguri për rastin e Sasho Mijallkovit dhe si e shfrytëzuan gjyqtarët të drejtën diskrecionale – bindjen e lirë për një vendim të tillë! Këshilli Gjyqësor të merr masat e duhura për ta shqyrtuar këtë veprim të gjyqësorit që shqetësuan opinionin!”,- thuhet në shkrimin e Nuhiut në rrjetin social Facebook.

Related posts

Dendias: Pavarësisht nga qeveritë marrëveshjet duhet të respektohen

D V

Taravari gjatë festimit: Nëse dëshiron Artan Grubi raund të tretë shkojmë për ta bërë diferencën mbi 10 mijë vota

D V

Pa ujë pjesë e Kondovës dhe Svillarës

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More