Agjencia Zhurnal.mk.

Lirim Kastrati stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës, mund të luaj ndaj Suedisë

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para përballjes së nesërme me Suedinë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”, ndërsa me skuadrën është bashkuar edhe Lirim Kastrati.

Dardanët kanë zbritur mbrëmjen e së premtes në stadiumin modern “Friends Arena” në Solna të Stokholmit, aty ky nesër do të ketë edhe mijëra bashkëatdhetarë tanë në përkrahje të Kosovës.

Në këtë stërvitje ka qenë i pranishëm edhe sulmuesi anësor i Legias, Lirim Kastrati, i cili mungoi në stërvitjet paraprake për shkak të ekzaminimeve mjekësore.

Kastrati ka stërvitur i diferencuar nga pjesa tjetër e ekipit, kryesisht me ushtrime të lehta dhe vrapime.

Nuk dihet nëse ai do të luajë nga minuta e parë, por gjatë ndeshjes pritet inkuadrimi i tij.

Ndeshja mes Suedisë dhe Kosovës zhvillohet të shtunën nga ora 18:45.

Related posts

Maqedoni: Nga nesër do të kërkohet certifikata për dy doza vaksine për të hyrë në ambiente hotelerike

D V

Dënime më të rrepta dhe më të gjata me burg për trafikim me qenie njerëzore

Z.H

Gjilani forcon edhe më shumë mesfushën, kompleton transferimin e Fabjan Beqjës

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More