Agjencia Zhurnal.mk.

Liria pa trajner, futbollistët po stërviten vet – shumë largime prej klubit

Shumë klube janë riorganizuar dhe tashmë ka kohë që kanë filluar edhe stërvitjet, por kjo nuk po ndodh me Lirinë.

Kjo e fundit tash e sa kohë ka mbet pa trajner dhe për pasojë disa lojtarë po stërviten vet.

Gazeta Olle mëson nga burimet brenda klubit se shkaku i problemeve financiare tashmë disa prej
futbollistëve nuk po dalin në ushtrime gjersa tashmë portieri Armend Ruxhi dhe Roni Gashi janë larguar nga klubi.

Gjithashtu edhe lojtarët e huaj janë liruar me të përfunduar sezoni i kaluar.

Theksojmë se klubi po kërkon pronar privat, por që deri më tani asnjë investitor nuk ka bërë ndonjë ofertë zyrtare.

Ndryshe, sezona 2021/22 do të startojë më 28 gusht, ku në grupin A me klubin prizrenas bëjnë edhe klubet me renome Vëllaznimi, Trepça, Trepça ’89 dhe Besa. /Gazeta Olle/

Related posts

Përfundon takimi i partnerëve qeveritar, ja çka u diskutua

Xh M

Me donacion amerikan prej 475.000 dollarë renovohen hapësirat në Qendrën policore “Gjorçe Petrov”

D V

Mariçiq: Së shpejti fillon digjitalizimi i gjyqësorit

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More