Agjencia Zhurnal.mk.

Liqeni kampion i Kosovës në futsall për herë të dytë radhazi

Liqeni ka arritur të shpallet kampion i Kosovës në futsall pas dy fitoreve ndaj Liburnit.

Drenicasit fillimisht fituan në Gjakovë me rezultat 5-2, ndërsa sot në vendin e tyre fituan edhe ndeshjen e dytë.

Koha e rregullt u mbyll 4-4 dhe pas penalltive, Liqeni arriti të fitojë me rezultat 5-3.

Kjo është hera e dytë radhazi që Liqeni shpallet kampion i Kosovës.

Pas ndeshjes mysafirët kishin kritika të mëdha në gjykimin e ndeshjes nga gjyqtarët Besart Ismajli dhe Besart Beqiri.

Gjakovarët madje kritikuan edhe delegatin e ndeshjes dhe Komisionin e Futsallit.

Related posts

A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

Xh M

Azir Aliu: Në numra të deputetëve ne jemi barazi! 13 të VLEN, 15 të BDI-së (VIDEO)

Redaksia

Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky