Agjencia Zhurnal.mk.

Lionel Messi humb penallti, Courtois mbron goditjen e argjentinasit

PSG ka mundur lehtë të kalojë në epërsi në pjesën e dytë.

Parisienët fituan penallti në minutën e 60-të me Kylian Mbappe, i cili u ndal nga Dani Carvajal në zonë.

Nga pika e bardhë përgjegjësin për të gjuajtur e mori Lionel Messi që nuk arriti të shënojë, kjo pasoi Thibaut Courtois ishte në vend duke pritur gjuajtjen.

Tani ndeshja pritet të hapet pasi që edhe Real Madridi nuk do të qëndrojë duarkryq.

Related posts

Thyhet rekordi, vjen debutimi më i ri në historinë e futbollit profesionist me vetëm 13 vjet

D V

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

D V

Pepe nuk ndryshon kurrë, tani një postim në rrjetet sociale rrezikon që të marrë një dënim shembullor

D V