Agjencia Zhurnal.mk.

Linjat 19, 20, 22, 52 dhe 54 do të zëvendësohen me autobusë të shtetit, nuk do të ketë mungesë të transportit

Shkup, 9 nëntor – Linjat 19, 20, 22, 52 dhe 54 do të vazhdojnë të funksionojnë pa pengesa, edhe pse është prishur marrëveshja me “Makekspress”, i cili viteve të fundit ka kryer shërbimet e transportit në këto linja, informon Zhurnal.

 

Të gjitha detajet tjera ngelit të njejta, përpos që do të zëvendësohen autobusët nga privat në ato shtetërorë të NQP-së.

“Marrëveshja me transportuesin privat “Makepsres” u prish përshkak mos respektimit të obligimeve nga marrëveshja me të cilën ishin regulluar kushtet për mënyrën e transportit publik. NQP Shkup dhe Qyteti i Shkupit në asnjë moment nuk do të lejojnë që shfrytëzuesit e transportit publik të ngelin pa shërbim, pavarësisht të gjitha rrethanave”, potencohet nga NQP Shkup./Zhurnal.mk

Related posts

Fadil Zendeli në Forumi u organizua nga Parlamenti i Hungarisë dhe kongresmenit nga SHBA-ja, Robert Pitinger

Redaksia

Bie numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoni

D V

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More