Agjencia Zhurnal.mk.

Limaj: Do mbahem mend se e kam nxjerr Kosovën prej lloçit

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se do të ishte mirë për Kosovën, që çdo Qeveri të qeveriste për katër vjet, pasi sipas tij ashtu do të krijohej një stabilitet institucional.

 

Limaj në gazeta10 ka thënë se megjithatë nëse qeveria nuk i kryen detyrat se për çka është, atëherë vendi mund të shkojë në zgjedhje, raporton

“Normalisht, besoj që secili nga ne do të donim të kemi një qeverisje normale, katërvjeçare sikurse është e paraparë me ligj sepse është njëfarë stabiliteti institucional e politik. Por, kjo bëhet kur është duke punuar Qeveria, kur është duke i kryer detyrat…Nëse Qeveria nuk e kryen detyrën për çka është, nuk qeverisë, por administron, atëherë mundet me ardhë një situatë kur vendi mundet të shkojë në zgjedhje”, ka thënë ai.

Related posts

Kosovë: Dy viktima dhe 373 raste të reja me COVID-19

D V

Shahini: Kosova ka humbur 40 milionë euro si pasojë e dëmtimit të bizneseve nga ndërprerja e energjisë

Z.H

1.480 raste të reja me Covid-19 të premten në Kosovë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More