Agjencia Zhurnal.mk.

Liga Premier ia heq gjysmën e dënimit Evertonit, ndryshon tabela në Angli

Evertoni ka marrë një lajm të madh pas apelit për heqjen e 10 pikëve.

Skuadra bardhekaltër ishte dënuar në fillim të sezonit me minus 10 pikë, por pas ankesës dënimi është zbutur.

Liga Premier ka marrë vendim që dënimi të zbutet në minus gjashtë pikë dhe ky është një lajm i madh për Evertonin.

Everton tani ka ndryshuar edhe pozitën në tabelë pasi është ngritur në pozitën e 15-të me 25 pikë të grumbulluara.

Kësisoj ata kanë lënë mbrapa skuadrat si Brentford dhe Nottingham Forest, derisa tani kanë gjasa më të mëdha për t’iu shmangur rënies nga Liga Premier.

Related posts

Boksieri shqiptar nga Shkupi arriti dy fitore kundër bokserit nga Serbia

Xh M

​Zidane po i rikthehet punës së trajnerit

Xh M

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky