Agjencia Zhurnal.mk.

Liga e Parë: Sot janë tri ndeshje në program, spikat derbi prishtinas

Liga e Parë do të vazhdojë në fundjavë, me javën e 10-të në të dyja grupet.

Në Grupin A të shtunën zhvillohet vetmë një ndeshje, ku Drenasi pret A&N.

Një ndeshje interesante pasi që të dy skuadrat janë në mesin e renditjes dhe tentojnë kreun.

Në Grupin B janë dy ndeshje në program. Spikat derbi mes 2 Korrikut dhe Ramiz Sadikut që zhvillohet në Prishtinë.

Rrahmani, Sahiti e deri te Baftiu: Ramiz Sadiku krenohet me  ish-futbollistët e tyre - Insporti

Të dy skuadrat ndajnë pozitat një dhe tre dhe kjo ndeshje pritet të jetë shumë e fortë.

Tjetër ndeshje interesante do të jetë ajo mes Vitisë dhe Vushtrrisë.

Vushtrriasit e kanë nisur mirë sezonin, por dhe kanë krijuar probleme në ndeshjet si vendas.

Ndeshja pritet të jetë e fortë, pasi Vitia ka nevojë urgjente për pikë, pasi mbani vendin e parafundit me 7 pikë. /Gazeta Olle/

Related posts

Rasti “Toplik”/ Sot shpallet aktgjykimi

Z.H

Pranvera fillon nesër në ora 16 e 33 minuta

D V

Kompanitë që abuzuan me ndihmat shtetërore nuk u dënuan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More