Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundojnë tetë ndeshjet në Ligën e Parë – Vëllaznimi nuk ndalet

Kanë përfunduar tetë takimet në dy grupet e Ligës së Parë të Kosovës.

Liria ka triumfuar në derbin e rrafshit të Dukagjinit 4-2 ndaj Besës, derisa Vëllaznimi i Gjakovës nuk ndalet, ku ka mposhtur 1-2 Drenasin.

Arbëria ka marrë një fitore me rikthim 1-2 te Ramiz Sadiku, ndërsa 2 Korriku ka mposhtur Vitinë 2-1.

Liga e Parë 

Grupi A

Liria – Besa 4-2
Drenasi – Vëllaznimi 1-2
A&N – Istogu 1-1
Rahoveci – Onix 0-1

Grupi B

Vllaznia P – Kika 1-1
2 Korriku – Vitia 2-1
Ramiz Sadiku – Arbëria 1-2
Fushë Kosova – Vushtrria 0-2

/Gazeta Olle/

Related posts

Ana Bjerde: Vaksinimi është mundësia e vetme për rimëkëmbjen ekonomike

N E

Kovaçevski: Me mendime të mira dhe vepra të mira mund të ecim përpara

Xh M

Kovaçevski: Vllehët janë pjesëmarrës të rëndësishëm në zhvillimin e përgjithshëm të vendit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More