Agjencia Zhurnal.mk.

Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Parë, këto janë rezultatet

Ka përfunduar edhe xhiroja e 11-të në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Në këtë xhiro janë arritur rezultate interesante në të dy grupet.

Derbin mes Ramiz Sadikut dhe Ferizajt e ka fituar skuadra mysafire të cilët triumfuan me rezultatin minimal, 0-1.


Rezultatet e plota; 

Grupi A:

Trepça 0-1 Liria

Onix 0-0 Besa

A&N 0-0 Trepça ’89

Grupi B:

Vushtrria 2-1 Kika

Ramiz Sadiku 0-1 Ferizaj


/Gazeta Olle/

Related posts

Fillon shitja online e biletave për ndeshjen Kosovë – Irlandë e Veriut

Redaksia

Taravari: Kemi incizime për keqpërdorimet në rrethin e parë, ua kemi dërguar institucioneve

I Z

Kyçyk: Çdo vend bëhet anëtar i plotfuqishëm me identitetin dhe historinë e tij, kjo vlenë edhe për Maqedoninë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More