Agjencia Zhurnal.mk.

“Lidhja me krimin katastrof për shqiptarët”/ Berisha: Ja çfarë i thashë Ramës ditën e inagurimit të qeverisë në 2013-tën

Ish kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tryezën e diskutimit “Pushteti i Krimit” tregoi se çfarë i ka thënë Ramës në vitin 2013 ditën e inagurimit të qeverisë.

Ai kujton se është shprehur se Rama ka lidhje të mëdha me krimin dhe vazhdimi i këtyre lidhjeve nën statusin e kryeministrit do të jenë katastrofa e vërtetë për shqiptarët.

Në vitin 2013 ditën e inagurimit të qeverizsë i jam drejtuar Ramës me këto fjalë” lidhjet e tua me krimin janë të mëdha. Do t’i vazhdosh ato duke qenë kryeministër, do të jetë kjo katastrofa e vërtetë për shqiptarët”. Kur unë i thashë në atë kohë Ramës se lidhjet e tij me krimin janë universal dhe të njohura i thashë atij një të vërtetë”, tha Berisha. 

Related posts

A ka nevojë Vlora për një aeroport?

Xh M

Dhuna në derbin Tirana-Partizani, arrestohen katër tifozë, dy në kërkim

D V

Skandali seksual/ Alma Kaçi: Doja të investigoja abuzimet e pushtetit! Safet Gjici: Skenar i sajuar politik

Xh M