Agjencia Zhurnal.mk.

Lewandowski mposht Jorginhon dhe Messin për çmimin ‘Golden Player’

Robert Lewandowski e ka fituar çmimin ‘Golde Player’ (Lojtari i Artë) për vitin 2021, që jepet nga Tuttosport.

 

Sulmuesi polak po dhuron spektakël edhe në këtë edicion me Bayern Munichun, derisa në sezonin e kaluar ishte edhe më magjik.

Kështu, Tuttsporti ka vendosur që Lewandowski të fitojë çmimin e ‘Lojtarit të Artë’ duke mposhtur Jorginhon dhe Lionel Messin.

Polaku në edicionin e kaluar shënoi mbi 50 gola dhe ky çmimi natyrisht se u rezervua për të.

Ai po ashtu është edhe në garë për Topin e Artë, por që ka një konkurrencë edhe më të ashpër. 

Related posts

Andy Ruiz mund ta ketë bërë Joshuan ‘të mposhtshëm’ duke e rrënuar statusin e ish-kampionit të botës

D V

Sa e rrallë, aq edhe e çuditshme: Katër klubet në garë për titullin e Serie A, nuk do t’i kenë trajnerët në bankinë për xhiron e ardhshme

D V

Real Madridi e kërkon me ngulm Chiesan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More