Agjencia Zhurnal.mk.

Lëvizja BESA zgjodhi kandidatin për komunën e Tearcës

Shkup, 27 gusht – Burimet tona nga Lëvizja BESA, bëjnë të ditur se ekonomisti i diplomuar Daut Memishi, është kandidat i lëvizjes BESA për kryetar në komunën e Tearcës.

 

Ai ka një përvojë të gjatë politike pasi që në fillimet e saja i është bashkangjitur lëvizjes BESA, pjesëmarrës në shumë seminare dhe konferenca me karakter ndërkombëtar. Në aspektin profesional ai është menaxher në një kompani private, ndërsa ka drejtuar edhe dy kompani tjera si ko-menaxher. Sipas kësah partie, Daut Memishi Ka një biografi të pasur dhe shumë të pastër sepse nuk mban pas vete asnjë ngarkesë politike ose të llojit tjetër./InfoShqip

Related posts

Pendarovski i pranoi letrat kredenciale të ambasadores së re të Zvicrës, Veronik Halman Marti

D V

Xhaferi: Për ndryshim të sistemit zgjedhor nevojitet konsensus

Z.H

Interesimi për vaksinim në mesin e qytetarëve të Kërçovës ka rënë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More