Agjencia Zhurnal.mk.

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

Shkup, 28 korrik – Lëvizja Besa ka vazhduar me aktivitet e saj në konsolidimin e nëndegëve në vend. Pas Kamjanit ku kjo lëvizje dridhi oponetët e saj në këtë pjesë BDI-në dhe ASH-në ajo sonte formoi strukturat e saj në Novosellë2 të Bogovinës.

 

 Në prezencën e sekretarit organizativ të Lëvizjes BESA z. Adnan Azizi dhe komisionit komunal për riorganizimin e degës së Bogovinës, u mbajt kuvendi themelues i nëndegës së Lëvizjes BESA në fshatin Novosellë 2. 

Kuvendi zgjodhi Memish Miftarin për kryetar të nëndegës. 

Related posts

Mijallkovi në qendër të vëmendjes të ngjarjeve gjyqësore

Redaksia

Rihapja e teatrit Shqiptarë në Shkup, përplas ASH-AA e BDI-në

R Zh

TABELA/ Garë e fortë mes ASH-AAA dhe BDI-së, ja kush kryeson (FOTO LAJM)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More