Agjencia Zhurnal.mk.

Letonia ndalon importet e produkteve bujqësore ruse dhe bjelloruse

Ligjvënësit letonezë miratuan një ndalim për importet e produkteve bujqësore ruse dhe bjelloruse.

Projektligji, i miratuar përmes një procedure të shpejtë, gjithashtu ndalon produktet nga Rusia dhe Bjellorusia të importuara në Letoni nga vendet e treta.

Ky ligj ende ka nevojë për miratim nga presidenti i Letonisë përpara se të hyjë në fuqi.

Ndalimi do të jetë efektiv deri më 1 korrik 2025, por mund të zgjatet në të ardhmen nëse është e nevojshme, sipas shërbimit të shtypit parlamentar.

Related posts

Plenkoviq kandidat për kryetar të Komisionit Evropian

Xh M

Aeroporti i ndërtuar nga Kina në Nepal nxit shqetësime mbi kurthin e borxhit

Xh M

Frika nga një fatkeqësi bërthamore në Zaporozhye: A është Europa gati për një skenar të tillë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky