Agjencia Zhurnal.mk.

Lëshohet në përdorim hapësira e re e rregulluar në parkun e qytetit në Gostivar

Gostivar, 19 gusht – Në parkun e qytetit në Gostivar sot do të lëshohet në përdorim hapësira e re e gjelbër. Rregullimi i hapësirës së re të gjelbër është donacion i Halkbank SHA Shkup, si pjesë e aktiviteteve të platformës HalkEco.

 

“Halk hapësira është pajisur me gjelbërim të ri, pajisje urbane dhe ndriçim, ndërsa është lëshuar në përdorim edhe shatërvani, me çka Gostivari u bë me pjesë të re urbane me të cilën plotësisht zbukurohet peisazhi i Parkut të Qytetit, si një nga vendet më të vizituara në qytet”, kumtuan nga Banka.

Në ngjarje, siç paralajmëruan nga Halkbank, do të marrin pjesë kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari dhe drejtori kryesor ekzekutiv i Halkbank SHA Shkup, Bilall Suxhubashi.

Related posts

Sivjet më pak student të regjistruar se sa vitin e kaluar

Z H

Biber: Porositë e Merkelit për Maqedoninë e Veriut tregojnë ndikimin gjerman mbi zgjerimin

D V

Shilegov: Deri në vitin 2024 Shkupi nuk do të ketë rrëmujë në komunikacion

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More