Agjencia Zhurnal.mk.

‘L’Equipe’ zbulon klauzolën e Dembele

Ousmane Dembele ka një klauzolë në kontratën e tij te Barcelona.

 

Ylli francez, Dembele gjatë verës ka rinovuar kontratën e tij me skuadrën katalane, dhe në këtë kontratë duket se ka një klauzolë.

Sipas ‘L’Equipe’, francezi nuk ka pranuar asnjë bonus për rinovimin, por dy palët janë dakorduar të aktivizojnë një klauzolë liruese prej 50 milionë eurove për verën tjetër.

Nëse kjo klauzolë aktivizohet, gjysma e shumës do t’i shkonte Dembele, si formë për të paguar lojtarin, pa impakt në situatën aktuale të skuadrës.

Dembele është kthyer në një pjesë kyçe të Xavi Hernandez këtë edicion.

Related posts

Real Madrid përgatit mega-ofertën për Bellingham

Lea Muslija

Formacionet zyrtare, Drita – Feyenoord: Nuhiu nuk ndryshon

D V

Mbappe dhe Haaland të vendosur për një rivalitet afatgjatë – synim rekordi i golave të Ronaldos dhe Messit

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More