Agjencia Zhurnal.mk.

L’Equipe: Sadio Mane nuk luan në Kupën e Botës

adio Mane raportohet se do të mungojë në Kupën e Botës pasi u largua nga përballja e Bayern Munich kundër Ëerder Bremenit për shkak të një lëndimi në tendin.

 

Ish-sulmuesi i Liverpoolit u largua vetëm 20 minuta pas fitores 6-1 të Bavarezëve ndaj Bremenit të martën mbrëma – duke shkaktuar frikë të madhe për aftësinë e tij për të luajtur në Katar vetëm disa javë para fillimit zyrtar të turneut.

Dhe sipas L’Equipe, ai nuk do të luajë për Senegalin, duke i dhënë kombit të tij një goditje masive, ndërsa ata përgatiten të jenë pa yllin për fazën e tyre të grupeve kundër Holandës, Ekuadorit dhe Katarit nikoqirë.

Sadio Mane thuhet se është përjashtuar nga Kupa e Botës pasi pësoi një dëmtim të tendinit

Mane besohet se ka pësuar një lëndim të tendinit, shton mediumi francez, dhe është i përjashtuar për ‘disa javë jashtë’, duke i dhënë trajnerit të tij kombëtar Aliou Cisse një dhimbje koke të madhe vetëm disa ditë para se të shpallte skuadrën e tij në Kupën e Botës.

Teste të mëtejshme priten të shfaqin se sa mund të mungojë Mane.

Related posts

Arber Bellegu  fiton titullin WBC SILVER

A.S.

Mark Clattenburg jep verdiktin e tij mbi ndërhyrjen e Harry Kane kundër Andy Robertson

D V

Interi dhe Milani refuzuan transferimin e Ronaldos

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More